Keratin Yüklemesi ve Saç Botoksu Nedir?

Son zamanlarda en çok duyduğumuz saç bakımı uygulamalarından biri olan “keratin yüklemesi” nedir, sağlıklı mıdır, zararlı mıdır, kimlere uygulanır ve aşamaları nelerdir gibi soruların cavabını bu yazımda sizlere olabildiğince açık bir şekilde aktarmaya çalışacağım. ”Saç Botoksu, Keratin Bakımı” olarak da bilinen Keratin Yüklemesi saçların daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Keratin Bakımı Zararlı mıdır?

Keratin bakımında kullanılan ürünlerin çoğunluğunda “formaldehit” adında alerjik ve kanserojen etkisi ile bilinen ve keskin kokusu olan güçlü bir kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasalın keratin bakımı sırasında cilde temas etmesi ya da uzun süre solunması sebebiyle sağlığa zarar vermektedir. Bu sebeple uygulama yapılırken mekanı iyi havalandırmak önemlidir. Formaldehitsiz keratin bakımı diye bahsedilen bakımlarda kullanılan ürünlerde methylene glycol, formalin, methanal ve methanediol gibi maddeler varsa bunlar da ısı gördüğünde formaldehite dönüşmektedir. Saçınıza keratin bakımı, keratin yüklemesi ya da saç botoksu gibi işlemler yaptırdığınızda ısıya maruz kaldığında (fön çektirmek, düzleştirici kullanmak ya da sıcak suyla yıkamak) kötü bir koku yayılıyorsa sebebi formaldehittir.

s tarafından Phasellus pellentesque facilisis sem Sadece cabası. Hatta Klinik Saç modeli finanse. Simdi, yapma. Phasellus leo dolor, yaratıcısı ettik, hendrerit quis, nisi zaman yok. Curabitur Ligula sapien, tincidunt olmayan, euismod vitae, imperdiet aslan ettik posuere. Maecenas ücretsiz. Planlama Ayinde hazır Bulundu. Ancak alkol veya gebelik.

Keratin Bakımının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Keratin bakımında Keratin saçı dışarıdan sarıyor, böylece incelen saç telleri kalınlaşıyor ve düzgünleşiyor. Keratin etkisini kaybettikçe keratin bakımının etkisi de geçiyor. Bu sebeple uygulamanın ara ara tekrarlanması gerekiyor. Keratin bakımının etkisi ortalama 3 ile 6 ay arasında sürmektedir. Bu süreler saçın ne kadar yıpranmış olduğuna göre değişebilir.

Keratin Bakımı Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin bakımı yapıldıktan sonra mümkün olduğunca saçınızda kalmasını ve gün içinde sabah – öğle – akşam olmak üzere düzleştiriciyle düzleştirmeniz daha iyi olacaktır. Mutlaka sülfatsız, sodyumsuz ve parabensiz şampuan kullanmanız gerekir. Aslında her daim bu tür şampuanlar, sıvı sabunlar kullanmak daha sağlıklı. Saç kesimini keratin bakımından sonra tavsiye ediyorlar fakat önce kesilse daha iyi olurmuş gibi geliyor neticede saç uçlarının kırık olması sağlıksız bir görüntü. Saçınızı boyatmak isterseniz yaklaşık iki hafta sonra boyatmanız öneriliyor.

Keratin Bakımının Avantajları Nelerdir?

Keratin bakımı yapıldığı andan itibaren saçınızdaki yumuşaklığı hissetmeye başlayacaksınız. Özellikle bakım yapıldığı günden yıkayıncaya kadar geçen sürede reklamlardaki gibi saçınıza tarak koyduğunuzda takılmadan aşağı kadar inecek duruma geliyor. En çok bu aşaması keyifli keratin bakımının. Saçınızda Elektriklenme kayboluyor, kabarma bitiyor ve parlak, sağlıklı, düz, birbirine karışmayan oldukça kolay taranan bir saç geliyor. Garip fakat saç yıkandıktan sonra inanılmaz hızlı kuruyor. Uzun saçlı olanlar için zamandan kazanç sağlıyor hem hızlı kuruması hem de kolay taranması açısından. Avantaj ya da dezavantaj olarak sayılabilecek iki konu var burada. Birincisi keratin bakımından sonra saçınız biraz düzleşebilir (çok fazla bir düzleşme söz konusu değil bu arada), kıvırcık bukleli saça sahip olanlar tekrar düşünebilir uygulamayı.İkinci olarak ise saçınızın rengi çok hafif açılabilir. Fakat gördüğüm kadarıyla herkeste aynı etkiyi yaratmıyor.

Comments (2)

  • Rabin
    Rabin January 26, 2016 at 9:41 am

    Sed et risus ac orci pulvinar dictum a faucibus eros. Fusce tincidunt neque ut semper faucibus. Vivamus malesuada sed libero ac pharetra. Nullam pellentesque auctor maximus. Ut vel laoreet sem. Sed vehicula mi erat, sit amet dignissim quam rhoncus non. Integer blandit dictum libero, vitae posuere nisl luctus et.

  • Raihan
    Raihan January 26, 2016 at 9:42 am

    Suspendisse feugiat mauris fringilla sapien eleifend, et varius lorem egestas. Pellentesque a faucibus urna. Duis vel mauris sed nisl vehicula molestie. Proin id elit sed justo auctor ornare. Phasellus tempus arcu ac blandit laoreet. Cras at dignissim metus, a molestie elit. Phasellus vitae diam tempus, maximus lorem quis, tempus massa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.*